Menu

گردش مجازی موزه ملی هوایی ایالات متحده

 

National Museum of the US Air Force

موزه ملی نیروی هوایی ایالات‌متحده بزرگ‌ترین و کامل‌ترین موزه هوانوردی جهان در نوع خود است که بیش از ۳۶۰ مدل از انواع هواپیما و موشک و همچنین انواع دستگاه‌های هوانوردی از آمریکا و سراسر جهان را در خود جای‌داده است. مکان اصلی این موزه در پایگاه هوایی رایت پترسون شهر دیتون ایالت اوهایوست و در سال ۱۹۲۳ تأسیس‌شده است.

 موزه ملی هوایی ایالات‌متحده سالانه بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر  بازدیدکننده از سراسر جهان را به ایالات متحده می‌کشاند.

این موزه دارای چندین هواپیمای بوئینگ ۷۰۷(هواپیمای اختصاصی رؤسای جمهوری ایالات‌متحده) است که مورد استفاده فرانکلین روزولت، ترومن، دوایت آیزنهاور، جان اف کندی و دیگر رؤسای جمهور قرارگرفته است.

DW-1110-NADM-S8

مجموعه موزه شامل بسیاری از هواپیماهای نادر است که از اهمیت تاریخی یا فناوری بالایی برخوردارند و همچنین جزو خاطرات و آثار مختلف مربوط به تاریخچه و توسعه حمل‌ونقل هوایی جهان هستند. از این جمله می‌توان به مجموعه دائمی یکی از چهار بازمانده Convair B-36s، تنها بازمانده XB-70 افسانه شمال اروپا، و Bockscar-B-29 Superfortress که آخرین بمب اتمی در ناکازاکی در آخرین روز از جنگ جهانی دوم را شلیک کرد، اشاره نمود.

 اکنون می توانید برای بازدید مجازی، وارد موزه ملی نیروی هوایی ایالات متحده شوید، امیدواریم لذت ببرید.

پیشنهاد مدیر سایت :   روستای ورکانه

Categories:   گردشگری مجازی

Comments

 • Posted: اسفند ۱۶, ۱۳۹۳ ۱۵:۱۰

  احمد

  عالی بود
 • Posted: اسفند ۱۶, ۱۳۹۳ ۱۵:۳۰

  ناشناس

  جذاب و فوق العاده بود. ممنون از ساسانیان
 • Posted: اسفند ۱۷, ۱۳۹۳ ۲۲:۱۱

  ناشناس

  این گردش مجازی هاتون فوق العادست. ساسانیان مچکریم
 • Posted: اسفند ۱۹, ۱۳۹۳ ۰۹:۳۹

  ناشناس

  بسیار لذت بردیم.