Menu

گردش مجازی موزه آرمیتاژ

 

موزه آرمیتاژ یکی از بزرگترین موزه های دنیاست و از نظر در اختیار داشتن مجموعه آثار هنری ایران دوران باستان بویژه روزگار ساسانی و همچنین دوران ایران پس از اسلام معروفیت جهانی دارد. موزه آرمیتاژ  منحصر به فرد ترین اشیاء تاریخ و فرهنگ و هنر  جهان را در خود جا داده است .

موزه آرمیتاژ در کاخ زمستانی تزارها بر ساحل رود نوا قرار دارد و علاوه بر دارا بودن اشیاء گرانبهای تاریخی ادوار مختلف ، مرکز پژوهشهای تاریخی و هنری نیز محسوب می شود. پژوهشگران با دسترسی به آثار موجود در آن، به بررسی ها و کاوشهای علمی و باستان شناسی می پردازند.

armitage2
می دانیم که در روزگار ساسانیان صنایع فلزسازی مورد توجه بسیار بوده  است، از این روی آثار فلزی و مدال های ساسانی از اهمیت ویژه ای برخوردارند که ظروف سیمین ساسانی اموجود در موزه آرمیتاژ از آن جمله اند.

armitage9
این ظروف باستانی اغلب از جنس نقره ساخته شده و نقوش و تصاویر آن از جنس طلاست و بیشتر نمونه های آن در جنوب روسیه به دست آمده است. دولت اتحاد جماهیر شوروی سابق به هنگام جشن هزاره فردوسی چند قطعه از آنها را به دولت ایران بازگرداند که هم اکنون در موزه ملی ایران نگه داری می شود. روی این قابهای نقره ای که قسمتی از آنها از طلاست، تصویر پادشاهان ساسانی و نـقوش قـوچ، گـورخر، آهـو ، گراز و شیر در حال شکار شدن دیده می شود.

VCrown©2010

اکنون می توانید برای بازدید مجازی، وارد گردش مجازی موزه  آرمیتاژ شوید، امیدواریم لذت ببرید.

پیشنهاد مدیر سایت :   گردش مجازی موزه سلطنتی اونتاریو

Categories:   گردشگری مجازی

Comments

 • Posted: اسفند ۳, ۱۳۹۳ ۱۷:۴۱

  ناشناس

  ممنون واقعا عالی بود. اگه میشه گردش مجازی سنپترزبورگ رو هم روی سایت قرار بدین
 • Posted: اسفند ۴, ۱۳۹۳ ۰۷:۰۷

  ناشناس

  خيلي با كيفيت و عاليه خيلي متشكر از ساسانيان
 • Posted: اسفند ۱۰, ۱۳۹۳ ۰۰:۰۷

  ناشناس

  ممنون عالی بود. موزه هرمیتاژ درسته یا آرمیتاژ ؟ چون هر سایتی میری یه جور نوشته
  • Posted: اسفند ۱۰, ۱۳۹۳ ۰۸:۴۴

   ساسانیان

   باسلام هر سه تلفظ نام این موزه استفاده میشه؛هرمیتاژ، آرمیتاژ و ارمیتاژ بنظر می رسه همه شون صحیح باشن از توجهتون سپاسگزاریم.ساسانیان