Menu

سفر به کشوری با مودب‌ترین مردم دنیا

 

«فرهنگ این کشور بی‌نظیر  و طبیعت آن شگفت‌انگیز است»

روزنامه انگلیسی دیلی‌میل در گزارشی با عنوان سفر به کشوری با مودب‌ترین مردم دنیا نوشت: بسیاری از مردم وقتی به ایران فکر می کنند تصاویری از تهدید تسلیحات اتمی در ذهنشان تداعی می شود. اما با آماده شدن ایران برای سونامی گردشگران خارجی و برداشته شدن تحریم ها پس از توافق هسته ای، امید می رود که افزایش ورود گردشگران، غربی ها را با واقعیت در ایران روبرو کند.
ایران به شدت با آنچه رسانه‌ها می‌گویند متفاوت است.
ویل هاتون خبرنگار مستقل ۲۷ ساله‌ای از برایتون انگلیس است که اولین بار در ماه ژانویه امسال به ایران سفر کرد. این سفر بخشی از برنامه سه ساله او  بدون مسافرت هوایی بوده است.
او به میل آنلاین گفت: ایران ساده‌ترین کشور برای کنار جاده ایستادن و رایگان سوار خودرو شدن است. ایرانی‌ها هیچ ایده ای از  شیوه در انتظار سفر رایگان کنار جاده ایستادن، ندارند، اما آن قدر مهمان‌نوازند که وقتی یک خارجی را می‌بینند که با تکه‌ای کاغذ در دست کنار جاده ایستاده، توقف کنند.
مردم ایران از این واقعیت آگاهند که تصویر بدی از آن ها در رسانه ها نشان داده می شود، برای همین از دل و جان مایه می گذارند تا به شما کمک کنند.

35504A3500000578-3641246-Will_Hatton_a_27_year_old_freelance_journalist_from_Brighton_say-a-1_1466072454375
به گفته ویل هاتون، ایرانیان در رفتار میان خود و با افراد خارجی بسیار مودبانه برخورد می‌کنند، و حتی حاضر به دریافت هزینه خدمات یا وسیله‌ای که ارائه می‌کنند نیستند، اما اگر واقعا بخواهند پول آن را دریافت کنند وضعیت پیچیده ای ایجاد می شود. آنها رسم بسیار جالبی به نام تعارف دارند که بنابر آن اگر از شما پول بگیرند بی‌ادبی محسوب می‌شود. برای همین وقتی نوشیدنی می‌خرید یا سوار تاکسی شده یا کار دیگری انجام می‌دهید، طرف شما حاضر به گرفتن پول نمی شود تا چهار یا پنج بار اصرار کنید.
آنچه ویل را به شدت شگفت زده کرد جوانان ایرانی بود. او می‌گوید عرصه هنر، موسیقی و فیلم با رشد فزاینده‌اش زیبایی خاص خود را دارد.
ایرانی‌ها بطور کلی نسبت به خارجی‌هایی که از کشورشان بازدید می کنند رفتار خونگرم و با اشتیاقی دارند. آنها کاملا آگاهند که چه تصویری در صحنه جهانی از آن ها ترسیم شده و این برای ایرانی ها ناراحت‌کننده است.

3550490B00000578-3641246-Walking_through_one_of_the_souks_in_Tehran_which_is_laden_with_h-a-10_1466072491650
تصویری که ویل از ایران مشاهده می کند کشوری است که مردم آن به شدت خواهان پیشرفت  هستند. فرهنگ این کشور بی‌نظیر است، طبیعت آن شگفت انگیز است و مردم ایران به هیچ اقدام تروریستی دست نمی زنند، که همان چیزی است که رسانه ها قصد دارند به مردم تلقین کنند.
همه چیزی که رسانه ها درباره ایران می گویند دروغ است، برای همین مردم نمی توانند بفهمند واقعا در این کشور چه خبر است تا وقتی که خودشان به آن سفر کنند.
ایران زمانی یکی از مهمترین امپراتوری های جهان بود، و به شما این حس را منتقل می کند که با کشوری روبرو هستید که در حال شکوفایی در جهان مدرن است.
ویل به همراه همسرش به مدت چند ماه از ایران بازدید کرده اند و پس از آن قصد دارند با پاکستان بروند تا در آنجا تا اواخر امسال محلی برای اقامت کوله پشتی نوردان (backpackers) احداث کنند.
او می‌گوید، پرسش‌های زیادی درباره کشورهایی مانند پاکستان و ایران از من می‌شود، و من درباره همه آنها یک چیز را می‌گویم؛ باید خودتان به این کشورها بروید و از نزدیک آنها را ببینید!

برای مطالعه متن اصلی اینجا را کلیک کنید.

http://www.dailymail.co.uk/travel/travel_news/article-3641246/Tinder-rock-n-roll-world-s-polite-people-Iran-misunderstood-country-British-backpacker-travelled-country-left-wife.html

پیشنهاد مدیر سایت :   چهار كتیبه متعلق به دوره هخامنشیان در محوطه تل آجری کشف شد.

Categories:   تازه ترین خبرها

Comments

  • Posted: تیر ۵, ۱۳۹۵ ۰۸:۳۸

    ابويي مهريزي

    درود. خواندن اين متن مايه مباهات هر ايراني است. اميد كه بيايند و ببينند و بگويند تا باز به نيكي نامور شويم.
  • Posted: تیر ۱۲, ۱۳۹۵ ۰۶:۰۲

    ناشناس

    اگرچه جالب بود ولي با يك گل بهار نميشه صنعت گردشگري ما با تحريمها نابود شده