Menu

کشوری دوست داشتنی به نام ایران

 

«ایران کشوری فوق العاده زیبا با اماکن تاریخی و گردشگری بسیار باشکوه است که نمونه آنها را در کمتر نقاطی از جهان می توان یافت».

این گفته “ویلیام او بیمَن” استاد دانشگاه و رئیس دپارتمان باستان‌شناسی دانشگاه مینه‌سوتا درباره جاذبه های گردشگری ایران به نیویورک تایمز است. این استاد دانشگاه همچنین براین باور است: «اصفهان را می‌توان با مناطقی چون “ماچو پیچو” (در کشور پرو) یا معابد “انگکور وات” (در کشور کامبوج) مقایسه کرد. اینها، مراکز اصلی تمدن هستند که به طرزی دوست‌داشتنی، احیا شده‌اند».
این استاد دانشگاه قرار است در ماه ژوئن سال جاری ۱۴ توریست آمریکایی را به ایران ببرد. این توریست ها برای تور ویژه به ایران از یک آژانس گردشگری در کارولینای شمالی ثبت نام کرده اند.

1234
مدیر یک آژانس توریستی در برکلی کالیفرنیا درباره اشتیاق برخی از آمریکایی ها برای سفر به ایران گفت: اینها افرادی هستند که می خواهند با سفر به ایران پیش از آغاز موج سفر بسیاری از مردم به آنجا، تجربه این سفر را کسب کنند.
شرکت گردشگری باربارا بنکز یک تور ویژه برای سفر به ایران در بهار سال جاری ترتیب داده است و در پاییز نیز یک تور با هدف مشاهده از نزدیک فصل درو زعفران در ایران، از سوی این شرکت برنامه ریزی شده است.
این آژانس که  Iran luxury traveler  نام دارد دو سال پیش از سوی “استیو کوتای” که پیشتر وارد کننده بوده، تاسیس شده است. تورهای او به مقصد ایران با حداقل قیمت ۲۹۵۵ دلار به ازای هر نفر برای هشت روز است.
او درباره احساس سفر به ایران به نیویورک تایمز گفت: «یکی از نکات جالب در سفر به ایران دریافتن این نکته است که ایرانی ها آمریکایی ها را دوست دارند. آنها وقتی می بینند شما به زبان انگلیسی حرف می زنید ابتدا فکر می کنند شما انگلیسی هستید و وقتی متوجه می شوند شما آمریکایی هستید می خواهند با شما عکس بگیرند و شما را به غذا دعوت می کنند، من هیچ وقت چنین احساس محبوبیتی نداشته ام».
یک شرکت دیگر آمریکایی که برای سال ۲۰۱۶ تورهایی به ایران دارد آژانس گردشگری ” میر کورپوریشن” در سیاتل است. این آژانس به مدت ۱۵ سال است که تورهایی را به ایران می برد و امسال نیز ۱۰ تور به مقصد ایران دارد.

anahita temple 1
به نوشته نیویورک تایمز با وجود توصیه هشدار گونه وزارت امور خارجه آمریکا به شهروندان این کشور مبنی بر اختیاط برای سفر به ایران، گردشگران بی باک این کشور به این هشدارها وقعی نمی گذارند.
بر اساس این گزارش امسال شرکت بریتانیایی ” قطار عقاب طلایی” که از سال ۲۰۱۴ تورهایی از اروپا با قطار به ایران می برد، اعلام کرده است ۸۸ درصد ثبت نام تورهای امسالش را شهروندان آمریکایی رزرو کرده اند.
این در حالی است که به گفته مقامات این شرکت در سال  گذشته ۵۰ درصد ثبت نام تورهای این شرکت به مقصد ایران را گردشگران آمریکایی تشکیل می دادند.
این شرکت در تورهای جدید خود به مقصد مسکو و تهران که ۱۸ روزه است برنامه سفر به شهرهای مختلف ایران از جمله اصفهان، شیراز و بازدید از تخت جمشید را دارد.
نیویورک تایمز در ادامه به محدودیت های سفر به ایران از جمله مسایلی چون دریافت ویزا، محدودیت استفاده از کارت اعتباری در ایران و نیز قوانین خاص محدود کننده برای پوشش مردان و زنان به عنوان موانع خاص برای گردشگران آمریکایی نام برد. به‌نظر می‌رسد نگاه گردشگران غربی به فرهنگ و تمدن کهن ایران زمین به‌رغم همه تبلیغات مغرضانه و منفی درباره کشورمان در یک جمله خلاصه شده‌باشد: کشوری دوست داشتنی به نام ایران!

sleep_plane_spend-life-traveling1

پیشنهاد مدیر سایت :   موزه مقدم گران‌ترین خانه جهان

Categories:   تازه ترین خبرها

Comments

  • Posted: بهمن ۲۴, ۱۳۹۴ ۱۳:۰۰

    محمد

    به امید آن روز که قدر فرهنگ و تمدن کهن و ارزشمندمان را بدانیم و آن را هدر ندهیم.