Menu

همکاری موزه لوور و موزه‌های ایران

 

رییس موزه لوور با هیات همراهی متشکل از کارشناسان میراث فرهنگی فرانسه از امروز ۲۱ فروردین ماه برای گسترش همکاری موزه لوور و موزه‌های ایران و گشایش فصل تازه ای در تعاملات فرهنگی بین موزه های دو کشور در تهران خواهند بود.
گفتنی است که حدود ۱۰ سال پیش نیز نمایشگاهی از آثار درخشان ایران با عنوان «شکوه تمدن اسلامی در صفویه» در پاریس برگزار شد که نتیجه تعامل و همکاری سازمان میراث فرهنگی ایران و موزه لوور بود و با استقبال زیادی  روبرو شد.

موزه لوور در مرکز شهر پاریس در کشور فرانسه واقع شده‌است و بیش از ۳۵هزار اثر هنری در هشت بخش مختلف این موزه نگهداری می‌شود.موزه لوور با بیش از ۹٫۵ میلیون بازدیدکننده در سال، پربازدیدترین موزه جهان است.
این موزه از سال ۱۷۹۳ میلادی تا امروز به عنوان موزه عمومی فعال بوده‌است. تمرکز موزهٔ لوور روی هنر، تاریخ بشر و فرهنگ است و آثار بسیاری در این زمینه‌ها در این موزه جای گرفته‌اند که از آن جمله می‌توان به لوح حمورابی، تابلوی بانوی صخره‌ها و تابلوی مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی اشاره کرد.
آثاری از تمدن ایران نیز در این موزه مشهور جهان در معرض بازدید قرار دارد که از آن جمله می توان به گاو بالدار آشوری، دیواره هایی از تخت جمشید، سنگ نگاره کمان داران کاخ آپادانا و کاشی دختر ایرانی اشاره کرد.

پیشنهاد مدیر سایت :   صدرنشینی ایران در بین مقاصد محبوب سفر در سال ۲۰۱۶

Categories:   تازه ترین خبرها

Comments

 • Posted: فروردین ۲۱, ۱۳۹۵ ۱۴:۱۲

  ناشناس

  ما می‌توانیم از تجربیات موزه لوور استفاده کنیم و هم می‌توانیم به این موزه کمک کنیم، زیرا بخش قابل توجهی از موزه لوور شامل آثار ایرانی است که می‌توانیم در زمینه بازشناسی این آثار به موزه لوور کمک کنیم.
 • Posted: فروردین ۲۶, ۱۳۹۵ ۲۱:۴۰

  ناشناس

  یادمه اولین بار گردش در موزه لوور رو با وب سایت ساسانیان تجربه کردم و چقدر هم این گردش مجازی لذت بخش بود. لطفا اگه میشه بخش گردش مجازی رو به روز کنید و جاهای جدیدتر رو بهش اضافه کنید.
 • Posted: فروردین ۲۹, ۱۳۹۵ ۰۶:۵۶

  سادات

  رييس موزه لوور گفته آثار باستاني ايران كه در موزه لوور پاريس وجود داره از طريق قانوني جمع شده! يعني چي؟ يعني اونا رو قانوني فروختن؟