رییس موزه لوور با هیات همراهی متشکل از کارشناسان میراث فرهنگی فرانسه از امروز ۲۱ فروردین ماه برای گسترش همکاری موزه لوور و موزه‌های ایران و گشایش فصل تازه ای در تعاملات فرهنگی بین موزه های دو کشور در تهران خواهند بود.
گفتنی است که حدود ۱۰ سال پیش نیز نمایشگاهی از آثار درخشان ایران با عنوان «شکوه تمدن اسلامی در صفویه» در پاریس برگزار شد که نتیجه تعامل و همکاری سازمان میراث فرهنگی ایران و موزه لوور بود و با استقبال زیادی  روبرو شد.

موزه لوور در مرکز شهر پاریس در کشور فرانسه واقع شده‌است و بیش از ۳۵هزار اثر هنری در هشت بخش مختلف این موزه نگهداری می‌شود.موزه لوور با بیش از ۹٫۵ میلیون بازدیدکننده در سال، پربازدیدترین موزه جهان است.
این موزه از سال ۱۷۹۳ میلادی تا امروز به عنوان موزه عمومی فعال بوده‌است. تمرکز موزهٔ لوور روی هنر، تاریخ بشر و فرهنگ است و آثار بسیاری در این زمینه‌ها در این موزه جای گرفته‌اند که از آن جمله می‌توان به لوح حمورابی، تابلوی بانوی صخره‌ها و تابلوی مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی اشاره کرد.
آثاری از تمدن ایران نیز در این موزه مشهور جهان در معرض بازدید قرار دارد که از آن جمله می توان به گاو بالدار آشوری، دیواره هایی از تخت جمشید، سنگ نگاره کمان داران کاخ آپادانا و کاشی دختر ایرانی اشاره کرد.

3 Replies to “همکاری موزه لوور و موزه‌های ایران”

  1.  

    ما می‌توانیم از تجربیات موزه لوور استفاده کنیم و هم می‌توانیم به این موزه کمک کنیم، زیرا بخش قابل توجهی از موزه لوور شامل آثار ایرانی است که می‌توانیم در زمینه بازشناسی این آثار به موزه لوور کمک کنیم.

  2.  

    یادمه اولین بار گردش در موزه لوور رو با وب سایت ساسانیان تجربه کردم و چقدر هم این گردش مجازی لذت بخش بود. لطفا اگه میشه بخش گردش مجازی رو به روز کنید و جاهای جدیدتر رو بهش اضافه کنید.

  3.  

    رییس موزه لوور گفته آثار باستانی ایران که در موزه لوور پاریس وجود داره از طریق قانونی جمع شده! یعنی چی؟ یعنی اونا رو قانونی فروختن؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.