Menu

صدرنشینی ایران در بین مقاصد محبوب سفر در سال ۲۰۱۶

 

بریتانیایی‌ها با دادن رأی بالا به ایران، آن را در میان سه مقصد محبوب گردشگران در سال ۲۰۱۶ قرار دادند.

بازار جهانی سفر که با نام مخفف WTM شناخته می‌شود، برای سی‌وششمین بار در لندن آغاز به کار کرد. افزون بر۵۰ هزار کارشناس گردشگری از ۱۹۰ کشور جهان در این رویداد بین‌المللی شرکت کرده‌اند، براساس رأی گردشگران انگلیسی و و مدیران ارشد صنعت گردشگری، چین، مکزیک و ایران، سه کشوری بودند که در بازار جهانی سفر ۲۰۱۵، سه مقصد نخست و محبوب برای سفر در سال ۲۰۱۶ انتخاب شد‌ه‌اند.

طبق گزارش سالانه WTM، بر مبنای رأی ۲۰۵۰ از کسانی که در این نمایشگاه حاضر بودند، از جمله خریداران و غرفه‌داران و همچنین با رأی ۱۰۳۸ گردشگر بریتانیایی، ۱۶ درصد از گردشگران برای سفر به ایران در سال ۲۰۱۶ میلادی علاقه نشان داده‌اند و از هر ۱۰ رهبر کسب و کار در بازار جهانی نیز سه نفر برای انجام مبادلات اقتصادی در سال آینده میلادی، ابراز تمایل کرده است.

با انتشار این گزارش بازار جهانی سفر، رسانه‌های زیادی همچون رویترز، بی بی سی و تراول ویکلی به «صدرنشینی ایران در بین مقاصد محبوب سفر در سال ۲۰۱۶» پرداخته‌اند.

مدیر ارشد بازار جهانی سفر با اشاره به میزان علاقه‌مندی گردشگران برای دیدن ایران گفت: بسیاری از شرکت‌های خارجی در نتیجه توافق ایران و ۱+۵ دنبال تجارت در ایران هستند، کمپانی‌های گردشگری نیز مسیر خود را به سمت ایران پیدا کرده‌اند.
صدرنشینی ایران در بین مقاصد محبوب سفر در سال ۲۰۱۶ در شرایطی محقق شده است که پس از توافق هسته‌ای و اقدام برای حذف تحریم‌ها علیه ایران، وزارت امور خارجه بریتانیا نیز هشدار به اتباع خود درباره سفر به ایران و توصیه برای لغو سفرهای غیرضروری به این کشور را حذف کرد.

نمایشگاه گردشگری لندن که بیشتر محل ملاقات جهانی برای تجارت سفر است و یکی از مهمترین رویدادهای صنعت گردشگری به شمار می‌آید، امسال از دوم نوامبر (۱۱ آبان ماه) کار خود را آغاز کرد. این نمایشگاه که شریک امسال آن مکزیک بود و به خاطر حضور پررنگ‌اش به عنوان یکی از سه مقصد محبوب گردشگران در سال ۲۰۱۶ انتخاب شد، پنجم نوامبر (پنجشنبه، ۱۴ آبان ماه) به سی و ششمین فعالیت خود پایان داد.

پیشنهاد مدیر سایت :   نقش برجسته کورنگان

Categories:   تازه ترین خبرها

Comments

  • Posted: آبان ۱۶, ۱۳۹۴ ۱۴:۰۸

    نازيلا ابويي مهريزي

    درود.چه خبر خوبي.باشد كه بيايند و ببينند و با خود كوله بار عشق و مهر از ايران ببرند.سپاس از ساسانيان.