Menu

تهران، کهن شهر من

 

نمایشگاه تهران، کهن شهر من با همکاری موزه ملی ایران و امور گردشگری معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران برگزار می‌شود و آثار بدست آمده از کاوش‌های باستان شناسی محوطه «کیلان» دماوند، تپه «چشمه علی» شهرری، «قره تپه شهریار»، تپه «فردیس» قرچک، تپه «شغالی» و «سفالی » پیشوا، تپه «ولیران» دماوند، تپه «قیطریه» و قلعه «ایرج» پیشوا به نمایش عموم گذاشته خواهد شد.
پس از کشف بانوی هفت هزار ساله در خیابان مولوی، نگاه‌ها به شهر تهران کاملا متفاوت شد تا جایی که شهروندان بیش از گذشته به دنبال شناخت هویتِ تاریخی پایتخت خود هستند. این جریان فکری بازتاب خود را در علاقه‌مندی شهروندان به کسب اطلاعات از تابلو عکس‌های بانوی هفت هزار ساله که در نهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران نمایش داده شد، نشان داد.
تهران به عنوان پایتخت ایران بر خلاف بسیاری از پایتخت‌های جهان که به دنبال هویت ساختگی برای خود هستند، نیازی به این کار ندارد، چون یافته‌های به دست آمده از کاوش‌های باستان شناسی در خیابان «مولوی»، منطقه «قیطریه» و «دروس» از وجود فرهنگ‌هایی کهن در این شهر در هزاره‌های پیش از میلاد حکایت می‌کند.
«شب تهران» برنامه‌‌ای جالب در نمایشگاه تهران، کهن شهر من خواهد بود که در ایام نوروز اجرا می‌شود و شهروندان در کنار برنامه‌های فرهنگی و آئینی در حال اجرا، فرصت دارند تا از موزه ملی ایران و این نمایشگاه بازدید کنند.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران در این باره گفت؛ با نمایش آثار موزه‌ای به دست آمده از کاوش‌های باستان‌شناسی استان تهران، به مناسبت‌های مختلف در نظر داریم موجی را در سطح جامعه ایجاد کنیم که موجب افزایش تعلق خاطر شهروندان و در نهایت عِرق ملی می‌شود.

پیشنهاد مدیر سایت :   آبانگان

Categories:   تازه ترین خبرها

Comments

 • Posted: اسفند ۱۴, ۱۳۹۴ ۰۹:۱۳

  ناشناس

  در زمان امپراطوري ساساني تمام شمال و جنوب خليج فارس در سلطه ايرانيان بوده و اعراب فقط در مناطق بياباني به زندگي بدوي مشغول بودند
 • Posted: اسفند ۱۶, ۱۳۹۴ ۱۲:۴۵

  احمدی

  چه ارتباطی داره؟
 • Posted: اسفند ۲۷, ۱۳۹۴ ۱۰:۲۷

  ناشناس

  تور گردشگري رايگان در ايام نوروز در تهران برقرار مي باشد. علاقمندان به سايت شهرزاري تهران tehran.ir مراجعه و ثبت نام كنند