Menu

باستان شناسی و کودکان

 

در بسیاری از کشورها برنامه های هدف دار و مستمری برای آشنایی کودکان با باستان شناسی و علاقه مندی ایشان به تاریخ باستان و معاصرکشورشان توسط موزه ها و مدارس اجرا می شود. مقارن هفته ملی کودک در ایران ، موزه های کشور در روزهای ۱۶ و ۱۷ مهرماه  برای بازدید کودکان رایگان خواهدبود.

احمد محیط طباطبایی، مشاور رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی برنامه‌های میراث فرهنگی به مناسبت هفته ملی کودک را تشریح کرد.

وی با اشاره به برنامه‌هایی که در موزه‌ها برای کودکان در نظر گرفته شده است گفت: کوچکترین کاری که موزه ها باید انجام دهند، داشتن یک راهنما برای کودکان است تا بالاترین آن که ایجاد بخش کودک در هر موزه است.

طباطبایی با اشاره به انتخاب شعار “کودک، دوستی و میراث فرهنگی” برای هفته ملی کودک افزود: برنامه اصلی و همیشگی میراث ، ایجاد دوستی و رابطه خوب بین کودک و میراث فرهنگی است. در این گذر،مجموعه تاریخی- فرهنگی سعدآباد، محور برنامه‌های پژوهشگاه میراث فرهنگی و کمیته ملی موزه ها است.

گفتنی است که در روزهای هفته کودک یعنی از ۱۵ تا ۲۰ مهر ماه کارگاه آموزشی باستان شناسی کوچک ویژه کودکان و با هدف آشنایی و انس ایشان با موضوع میراث فرهنگی و باستانی در مجموعه سعدآباد برگزار می شود.

images.jpgac

پیشنهاد مدیر سایت :   صنعت گردشگری و حفظ آثار باستانی

Categories:   تازه ترین خبرها

Comments

  • Posted: آبان ۱۶, ۱۳۹۳ ۲۲:۴۷

    آقاميري

    باتشكر اگر درمدارس به كودكان و نوجوانان آشتي و مهرباني با طبيعت و اهميت ميراث فرهنگي را ياد بدهيم در آينده كمتر جنگلي آتش خواهدگرفت ويا آثارباستاني تخريب مي شود. به هر حال از مطلبتون تشكر ميكنم