Menu

بازآفرینی قهرمانان شاهنامه در جشن کودک و شاهنامه

 

 جشن کودک و شاهنامه در واقع به نمایشگاهی اختصاص دارد که نقاشی کودکان را با موضوع دیو در شاهنامه به نمایش می‌گذارد. این نقاشی‌های کودکان، بازآفرینی شخصیت های اسطوره ای شاهنامه در نبرد با دیوان است.

جشن کودک و شاهنامه2

مجری جشن کودک و شاهنامه میگوید، کودکان با دنیای ساده و بی‌آلایش خود توانایی ارتباط با هر مفهومی را دارند. از جمله توانایی برقراری ارتباط با کتاب شاهنامه و اساطیر آن. با این دیدگاه در یک طرح آزمایشی تصمیم گرفتم تا کودکان گروه سنی پیش دبستان را با روشی جدید با کتاب شاهنامه آشنا کنم. به این ترتیب که کودکان با بیش از ده‌ها اسطوره در شاهنامه مانند سام، زال، رستم، اسفندیار و حتی دیوها مانند دیو سپید، ارژنگ دیو، اکوان دیو و غیره همراه با بازی و کاردستی آشنا شدند. نتیجه این شد که در پایان هر دوره‌ی آموزشی کودکان با خلاقیت و شوق خود همه‌ی قهرمانان شاهنامه را بازآفرینی کردند و ارتباط خود با این کتاب ارزشمند را در قالب ایده‌های دیدنی خود هدیه دادند. به نمایش گذاشتن این نقاشی‌ها فرصت تشکری است از دوستان کوچک خود که با شوق و خنده‌هایشان روزهای به یاد ماندنی‌یی را در خاطره‌ام به یادگار گذاشتند.

جشن کودک و شاهنامه1

ایستگاه نقاشی کودکان با محوریت شاهنامه، نقالی، نمایش و فروش ویژۀ کتاب‌ها با موضوع شاهنامه از دیگر برنامه‌های جشن کودک و شاهنامه است. جشن کودک و شاهنامه پنج‌شنبه ۳۱ اردیبهشت‌ماه ۹۴ ساعت ۱۸ در نشرچشمۀ کورش برگزار می‌شود.

 

پیشنهاد مدیر سایت :   مترو، قنات کاخ گلستان را خشک کرد

Categories:   تازه ترین خبرها

Comments

  • Posted: آذر ۲۳, ۱۳۹۸ ۱۵:۲۸

    نغمه

    خوب بود